PITTURA ALLA CALCE ADIGE/VERONA
wodorozcieńczalna farba wapienna o własnościach wypełniających przeznaczona do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.
ADIGE - szorstki, matowy efekt;
VERONA - gładki, matowy efekt;
Podstawowym składnikiem jest sezonowane wapno gaszone, nadają się do renowacji obiektów zabytkowych i reprezentacyjnych. Charakterystyczną cechą ADIGE i VERONA jest ich zdolność wiązania się z tynkiem podkładowym w jedną nierozerwalną całość, przy równoczesnym zachowaniu oddychalności. Dzięki wysokiej alkaliczności działają bakteriobójczo, zapobiegając rozwojowi flory bakteryjnej.


Przykładowa paleta barw »MARMORINO NATURALE
dekoracyjna, barwna powłoka wykończeniowa na zewnątrz i wewnątrz. Wykonana na bazie wapna gaszonego, pozwala w sposób szybki i łatwy uzyskać wspaniałe efekty marmoryzacji.


Przykładowa paleta barw »VELLATURA ALLA CALCE
wodorozcieńczalna, mineralna farba laserunkowa, wykonana na bazie wapna gaszonego z dodatkiem substancji hydrofobowych. Pozwala uzyskać na wapiennym podłożu ścian zewnętrznych i wewnętrznych dekoracyjne "przecierki" i cienie przypominające dawne tynki wapienne.


Przykładowa paleta barw »INTONACO ANTICO
dekoracyjny tynk wykończeniowy na bazie wapna gaszonego, przypominający do złudzenia tynk antyczny. Posiada wyraźne ziarno i spokojne barwy, a specjalna technika nakładania pozwala uzyskać szybko i łatwo efekt przypominający stary, nieregularny tynk.


Przykładowa paleta barw »